FAQ  •  Registrovať  •  Prihlásenie

Vyvažovací granulát.

<<

PeťoNL

Obrázok užívateľa

Spolujazdec

Poslať 03 Nov 2016, 12:03

Vyvažovací granulát.

Ahojte,
ako asi všetci, čo máme veľké gumy na autách riešime z času na čas trasenie kolies. Všetko na aute mám ošetrené a som si istý, že je to iba gumami. Keď totiž idem z pneuservisu s vyváženými gumami, je všetko OK. Po krátkom čase však je zasa problém. Máte niekto skúsenosti s vyvažovacím granulátom?
http://www.lincos.sk/vyvazovaci-granulat

Dík za odpovede.
<<

tomas

Obrázok užívateľa

Offrouďák

Poslať 03 Nov 2016, 12:54

Re: Vyvažovací granulát.

Ano. Mam s tym skusenosti.
Mal som to v gumach 33/12,5 celkom dlho (bez akehokolvek dodatocneho vyvazovania) a vsetko bolo v tip-top poriadku.
Tie gumy som kupoval pouzivane a ten, kto mi to predaval, hovoril, ze mi to hned aj obuje, nech donesiem auto. Zacal mi tam sypat tie granule - hovorim, co to. Ze to je namiesto vyvazovania.
Ja vypucane oci, ze to akoze fakt? Ze nemienis mi vyvazit kolesa, len mi tam nadrbes nejaky sajrajt a chod domov? (Myslel som, ze chce usetrit a cim skor ma poslat domov). Tak som s tym proste zacal jazdit.
Ziadne vibracie, trasenie, nic. Jazdilo to ako po masle, hladko. Dokial som nepotreboval docasne vyzut a znovu obut gumy.
Typek v lokalnom pneuservise povedal, ze on taky granulat nema, ze je to hovadina - ze on mi vyvazi kolesa olovom.
Auto zacalo vibrovat, triast, odisli mi este aj drahe FAG naboje (jeden mal rok, druhy par tyzdnov). Pri jazde nad 80kmph to triaslo fest, pri brzdeni v pomalej rychlosti este viac (ale toto druhe bolo uz kvoli vyjebanym nabojom z toho trasenia). Mi to nedalo, tak som to zobral do ineho pneuservisu, kde zistili, ze kolesa su uplne zle vyvazene (dezen gum bol zatial okey).
Tak mi to chalan ako tak vyvazil znovu (bol to znamy, stal som nad nim). Odvtedy auto uz aspon nevibruje a netrasie.
Som toho nazoru, ze ked som jazdil z granulami v gumach, tak to islo uplne bez problemov. A ked sa machri snazili velkodusne vyvazovat kolesa olovom, tak tam odebali co sa dalo.
(Cest vynimkam, ak niekto vie precizne olovom vyvazit gumy, tak klobuk dole. Ale ja uz dalsie prezuvacky na balonoch budem riesit urcite s granulami.
<<

PeťoNL

Obrázok užívateľa

Spolujazdec

Poslať 03 Nov 2016, 13:07

Toto som potreboval čítať. Osobnú skúsenosť. Asi pôjdem do toho. Vďaka za odpoveď.
<<

Tomrs

Obrázok užívateľa

Bruchoplazník

Poslať 03 Nov 2016, 19:32

Ja to používam už vyše 10 rokov a doporučujem, jediný neduh je, že aj keď sú k tomu určené špeciálne ventilky tak sa to pri podhusťovaní zvykne zasekávať do nich. Potom neostáva nič iné ako ventil vyskrutkovať a vyfúknuť a dať naspäť. Ďalší problém je časté podhusťovanie a následné dofukovanie kompresorom bez odlučovača vody. Ak sa do pneumatiky dostane viac vlhkosti granulát vodu navzlína a zlepí sa. Z týchto dôvodov som prešiel na vyvažovanie airsoftovými guličkami s váhou 0,20g. Majú priemer 6 mm takže ventilky neohrozujú a nevytvárajú tak jemnú štruktúru pre vzlínanie vody. Treba použiť nejaké kvalitnejšie a samozrejme nie tie biologicky rozložiteľné. Nie je to môj vynález za veľkou mlákou sa to používa bežne.
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť.
Hermann Hesse
<<

Kapo

Obrázok užívateľa

gazikár

Poslať 03 Nov 2016, 21:28

Airsoftové guličky? Kolko toho na jednu gumu? A ako vedia guličky, kde majú v gume stáť, aby to netriaslo? :D
„Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe."
(Tecumseh, Shawnee)

LC HDJ 80, GR, PV3S S3 HR3001, gaz69....
<<

Tomrs

Obrázok užívateľa

Bruchoplazník

Poslať 04 Nov 2016, 08:15

všeobecne sa doporučuje na 28,5 g guličiek na 6 kg váhy pneumatiky. Poprípade je možné použiť tabulky na klasický vyvažovací granulát. Ja mám Toyo OC MT 285/75 R16 a dal som cca. 200g do každej (skoro plný 2dcl pohárik - ako sa hovorí proste za dva, do každej nohy :d )
Odstredivá sila a zotrovačnosť spraví svoje, guličky sa rovnomerne rozložia po obvode tam kde ich treba.

Tu je niake video, ako to funguje https://www.youtube.com/watch?v=nLMQr-zjC58

treba použiť len plastové guličky, nie oceľové a použiť správne množstvo

ešte niečo viac tu http://www.pirate4x4.com/forum/general-4x4-discussion/516446-airsoft-pellet-tire-balancing-including-charts-calculators.html
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť.
Hermann Hesse
<<

tomas

Obrázok užívateľa

Offrouďák

Poslať 05 Nov 2016, 00:09

Gumy vyfukujem a dofukujem relativne casto (ked sa ide do terenu dole na 1.2, ked sa vraciame na cestu, naspat 2.0), ale s vlhkostou som nemal nikdy problem. Ked som po case vyzul gumy s tym granulatom, bolo to uplne suche a sypke. Dofukujem na benzinkovych kompresoroch (+vlastny tlakomer, lebo na kazdej pumpe to ukazuje uplne inu picovinu, len ani naznakom realitu). :D

Späť na Pneumatiky a disky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia