FAQ  •  Registrovať  •  Prihlásenie

Vyvažovací granulát.

<<

Joe66

Spolujazdec

Poslať 19 Júl 2018, 23:56

Re: Vyvažovací granulát.

Mal si dat vyvazovaci granulat ktory sa pouziva na nakladne auta a s vacsimi gulickami a trochu vacsiu gramaz ako predpisuje vyrobca na dane koleso + ventilky vymenit za ktore su vhodne na vyvazovaci granulat a nemal by byt problem . Inak ja som dal namiesto 240 g priblizne cez 300g a ziaden problem
<<

BMino

Obrázok užívateľa

Štvorkolkár

Poslať 24 Júl 2018, 19:15

Bol som zas v pneuservise, ten novy granulat bol v dvoch pneu zlepeny, v jednej trochu a z tej druhej som ho vyskrabaval. Teraz to mam vyvazene so zavaziami a uz netrasie. Ten granulat urcite funguje, len to treba asi spravit poriadne a dat si na tom zalezat... Do tych dvoch mi daval granulat z kybla odmerkou, pravdepodobne uz zvhnnnuty bol, kedze to triaslo odzaciatku...
<<

PeťoNL

Obrázok užívateľa

Spolujazdec

Poslať 24 Júl 2018, 20:08

Ja som dosypal do každej gumy o 2 oz (57g) viac ako píšu tabuľky. Miesto predpísaných 8 oz som dal 10 oz. Trasie stále. Dám tomu ešte čas, BA-Čavoj a späť a uvidím. Ak to trasenie neprestane skončil som s vyvažovacími experimentami a idem naspäť do závaží...Síce bude triasť asi aj tak, no čo už. Toto je zrejme daň za veľké gumy a MT.
<<

Joe66

Spolujazdec

Poslať 25 Júl 2018, 00:06

Ked je granulat z mensich guliciek a este sa do pneumatiky pri prezuvani dostane trocha vazeliny ktorou niektore servisy natieraju boky pneumatiky aby sa im lepsie pracovalo s pneu + ked este niekedy zkondenzuje aj vlchkost v pneu tak sa mensie gulicky logicky skor zalepia ako vacsie . a problem je na svete :gkf_05:
<<

PeťoNL

Obrázok užívateľa

Spolujazdec

Poslať 25 Júl 2018, 06:03

Keďže som tam šupol tie airsoftove guličky s priemerom 6 mm, čo písal Fefe, ktoré majú silikónový povrch, myslím si, že sa tým eliminuje problém s nejakým lepením sa pre naberanie vlhkosti. Ventil tiež netreba meniť, no z nejakého iného, mne neznámeho dôvodu to nefunguje...
<<

oltcitak

Obrázok užívateľa

Starooffroauďák

Poslať 25 Júl 2018, 17:45

nemozem si pomoct,ale ja to povazujem za blbosť, treba vyvazovat podla potreby(stavu, frekvencie jazdy) nic sa mi nebude omielat vo vnutri a pod.)
Hyundai Starex 4WD
Nikdo nieje tak beznadejně zotročený, ako tí, ktorí mylne veria, že sú slobodní.‘‘ Johan Wolfgang von Goethe
<<

Fefe

Obrázok užívateľa

Bruchoplazník

Poslať 30 Júl 2018, 09:48

....chlapci neviem ale mne to zatial funguje ku spokojnosti.

pozrel som aj dosť veľa videí na YT kde to ládujú do svojich pick-up ov a iných aut pri MT a jazdia s tým OK.

teraz som mal mierne trasenie ale mal som pred smrťou pár čapov a akonáhle sa vymenili zas to ide OK.
ak sa vyvažovalo klasicky vždy mi tam vychádzalo strašne veľa závažia (hliníkáče aj plecháče sú pritom zánovné) a nikdy neboli vyvážené úplne OK, tak som išiel touto cestou skúsiť ako je písané v 1.príspevku. akurát som našiel na YT možnosť tých BB-airsoftových guličiek. pri hľadaní možností som si ešte spomenul na bralen-granulát (slovnaft) ktorý by bol úplne asi najvhodnejší nakoľko je to plný "plast" bez reakcií na vonkajšie vplyvy. vychádza mi,že sa tam môže nasypať "bár čo" od výmyslu sveta čo nepoškodí vnútro pneu.

skúsim sa ešte popýtať niekoho zo slovnaftu či tam vyrábajú ten bralen a určite to vyskúšam aj s tým.

ako som už v predchádzajúcom príspevku písal mám pneu Cooper Discoverer STT PRO 265/70 R17
Nissan Pathfinder 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRochrana spodku, IRON MANpodvozok, MTpneu,navijáčik

<<

Kapo

Obrázok užívateľa

gazikár

Poslať 30 Júl 2018, 10:28

Peťo, ono ani guličky, granulát a vyváženie nemusia problém vyriešiť. Ak sa jedná o krivý disk, poškodenú pneu, či vôlu na podvozku. Niekedy je všetko OK a trasie aj tak. Proste disk nie je presne vystredený na stredovej diere, ale na šróboch...
„Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe."
(Tecumseh, Shawnee)

LC HDJ 80, GR, PV3S S3 HR3001, gaz69....
Predchádzajúci

Späť na Pneumatiky a disky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť