FAQ  •  Registrovať  •  Prihlásenie

Pec na starý olej

<<

Joe66

Spolujazdec

Poslať 12 Dec 2017, 02:35

Re: Pec na starý olej

Raz som spominal,ze za priblizne 200eur sa da zohnat centrala z Vetriesky aj s ovladanim ,ze teraz je na bazosi ale za 300e keby niekto chcel robit poriadny generator https://stroje.bazos.sk/inzerat/80268134/Generator.php
<<

milan 1

Obrázok užívateľa

Offrouďák

Poslať 13 Dec 2017, 09:42

V dnesnej dobe generator takej velkosti dava 70 kw a regulacia velkosti cigaretovej krabicky.A nezda sa mi ze v vetriesky,pozri tu remenicu.Alebo to pouzivali ako motor na cirkularku.
Patrol GR.Kade neprejdem,pretlacim!!
<<

bahno

Offrouďák

Poslať 13 Dec 2017, 14:33

Ten je z vejdy a tocil ho 3valec majorec vzduchac.Je sice trocha velky,ale na rozdiel od dnesnych odlahcenych(ojebanych o vsetko o co sa da),funguje zo 40 rokov a dalsich 40 bude fungovat ;) .Neviem,ci take iste neboli aj v aviach,pohanane rovno od prevodovky.Na tychto silnych generatoroch je vyhoda,zesunizkootackove a mozes na nich nerovnomerne zatazovat fazy,co je v mensich generatoroch dost problem...u niektorych neriesitelny....
Mna caka vyroba noveho horaku.Ten co som pouzival na tavenie nefunguje pre kurenie.Ked z neho odoberam vykon co potrebujem pre dielnu,tak hori nahovno a ostavaju zvysky,ked ide naplno,tak, sa neda v dielni vydrzat a horak ma aj dost malu zivotnost,lebo je z obycajnej ocele a nieje stavany na dlhodobu prevadzku.Musim urobit len asi daky stvrtinovy,aby mohol fakcit naplno.Uz som bol rozhodnuty okopcit kamosov atmosfericky,ale ked porovnam smrad v jeho dielni s cistym vzduchom v mojej,tak zas bude turbac ;)
<<

Joe66

Spolujazdec

Poslať 14 Dec 2017, 02:38

Milanko ten je z vejdy a tocila ho samotna vejda :gkf_03: Sam mam este ovladanie z tej centraly doma. Na vejde sa daval do skrinoviek a vzadu bol pod budou uchyteny na rame a z vyvodu z pridavnej prevodovky bol pohanany cez kardan a sprevodovany cez 5drazkovu remenicu a daval okolo 12kw + neake drobne . A regulator ked som do neho pozeral z obycajnych suciastok,ze lahko opravitelny :gkf_03: A staci mu 1500otacok len ideal je ked je na to na hriadeli aj tazky zotrvacmnik-otacky potom pri vacsej zatazi neskacu zbytocne hore :gkf_05: keby to niekto chcel nabastit na neaky iny motor :gkf_05:
<<

milan 1

Obrázok užívateľa

Offrouďák

Poslať 14 Dec 2017, 11:12

Nevidel som to na tom.Kedysi v Nitre ked rusili PADky ako sa im tusim hovorilo som chcel kupit koli sustruhu ale vecsinou tam nebol alebo bol rozobrany.Ten generator som si ani nevsimol.Generator ma mat 1 500 otacok.Na tu dobu to bolo dobre :gkf_10:
Patrol GR.Kade neprejdem,pretlacim!!
<<

Klokan

Spolujazdec

Poslať 10 Apr 2018, 23:38

Čo by spravím k atalizator v peci ? Neskúšal to nikto ?
Menim som motor v aute s ostal mi katalizator tak na napadlo že keby som ho dal do pece že či by to malo niečo za následok
mazda 323 1,6 4wd
Jeep cherokee 4.0 H O
Ex.
SUZUKI SAMURAI sj510
Jeep cherokee 2.1
<<

Joe66

Spolujazdec

Poslať 11 Apr 2018, 01:54

Ked ho nepotrebujes tak radsej pohladaj+ obtelefonuj na bazosi par typkov co ich vykupuju a dostanes za neho od 70eur a viac ked pamatam po com sa vykupovali
Predchádzajúci

Späť na Hobby a farmer

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia