FAQ  •  Registrovať  •  Prihlásenie

Pec na starý olej

<<

Joe66

Spolujazdec

Poslať 12 Dec 2017, 02:35

Re: Pec na starý olej

Raz som spominal,ze za priblizne 200eur sa da zohnat centrala z Vetriesky aj s ovladanim ,ze teraz je na bazosi ale za 300e keby niekto chcel robit poriadny generator https://stroje.bazos.sk/inzerat/80268134/Generator.php
<<

milan 1

Obrázok užívateľa

Offrouďák

Poslať 13 Dec 2017, 09:42

V dnesnej dobe generator takej velkosti dava 70 kw a regulacia velkosti cigaretovej krabicky.A nezda sa mi ze v vetriesky,pozri tu remenicu.Alebo to pouzivali ako motor na cirkularku.
Patrol GR.Kade neprejdem,pretlacim!!
<<

bahno

Offrouďák

Poslať 13 Dec 2017, 14:33

Ten je z vejdy a tocil ho 3valec majorec vzduchac.Je sice trocha velky,ale na rozdiel od dnesnych odlahcenych(ojebanych o vsetko o co sa da),funguje zo 40 rokov a dalsich 40 bude fungovat ;) .Neviem,ci take iste neboli aj v aviach,pohanane rovno od prevodovky.Na tychto silnych generatoroch je vyhoda,zesunizkootackove a mozes na nich nerovnomerne zatazovat fazy,co je v mensich generatoroch dost problem...u niektorych neriesitelny....
Mna caka vyroba noveho horaku.Ten co som pouzival na tavenie nefunguje pre kurenie.Ked z neho odoberam vykon co potrebujem pre dielnu,tak hori nahovno a ostavaju zvysky,ked ide naplno,tak, sa neda v dielni vydrzat a horak ma aj dost malu zivotnost,lebo je z obycajnej ocele a nieje stavany na dlhodobu prevadzku.Musim urobit len asi daky stvrtinovy,aby mohol fakcit naplno.Uz som bol rozhodnuty okopcit kamosov atmosfericky,ale ked porovnam smrad v jeho dielni s cistym vzduchom v mojej,tak zas bude turbac ;)
<<

Joe66

Spolujazdec

Poslať 14 Dec 2017, 02:38

Milanko ten je z vejdy a tocila ho samotna vejda :gkf_03: Sam mam este ovladanie z tej centraly doma. Na vejde sa daval do skrinoviek a vzadu bol pod budou uchyteny na rame a z vyvodu z pridavnej prevodovky bol pohanany cez kardan a sprevodovany cez 5drazkovu remenicu a daval okolo 12kw + neake drobne . A regulator ked som do neho pozeral z obycajnych suciastok,ze lahko opravitelny :gkf_03: A staci mu 1500otacok len ideal je ked je na to na hriadeli aj tazky zotrvacmnik-otacky potom pri vacsej zatazi neskacu zbytocne hore :gkf_05: keby to niekto chcel nabastit na neaky iny motor :gkf_05:
<<

milan 1

Obrázok užívateľa

Offrouďák

Poslať 14 Dec 2017, 11:12

Nevidel som to na tom.Kedysi v Nitre ked rusili PADky ako sa im tusim hovorilo som chcel kupit koli sustruhu ale vecsinou tam nebol alebo bol rozobrany.Ten generator som si ani nevsimol.Generator ma mat 1 500 otacok.Na tu dobu to bolo dobre :gkf_10:
Patrol GR.Kade neprejdem,pretlacim!!
<<

Klokan

Spolujazdec

Poslať 10 Apr 2018, 23:38

Čo by spravím k atalizator v peci ? Neskúšal to nikto ?
Menim som motor v aute s ostal mi katalizator tak na napadlo že keby som ho dal do pece že či by to malo niečo za následok
Jeep Grand Cherokee 4.0 pokúsana hyena
323 bf 1,6 4wd
Jeep cherokee 4.0 H O
Ex.
SUZUKI SAMURAI sj510
Jeep cherokee 2.1
<<

Joe66

Spolujazdec

Poslať 11 Apr 2018, 01:54

Ked ho nepotrebujes tak radsej pohladaj+ obtelefonuj na bazosi par typkov co ich vykupuju a dostanes za neho od 70eur a viac ked pamatam po com sa vykupovali
Predchádzajúci

Späť na Hobby a farmer

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia